O czym najlepiej pamiętać?

WSKAZÓWKI I RADY

Tym razem postaram się przedstawić Wam kilka rzeczy, które warto zabrać ze sobą na sesję plenerową. Niezależnie od tego czy wybieracie się na sesję foto czy wideo te przedmioty mogą się przydać:

1. Buty na zmianę (szczególnie dla Panny Młodej)

Podczas sesji (najczęściej tak się zdarza) trzeba się sporo przemieszczać. Wszystkie wiemy, że w szpilkach niekoniecznie jest to przyjemne. Na szczęście nie na każdym ujęciu widoczne są stopy, dlatego część z nich możemy nagrać/ sfotografować np. w trampkach.

2. Coś małego do przegryzienia

Warto mieć ze sobą coś małego co skoryguje spadek energii. Sesje plenerowe mają to do siebie, że czasem trzeba się gdzieś wspiąć, skądś zeskoczyć, czasem pobiegać. To może być męczące dlatego też pamiętajcie o kolejnym punkcie czyli…

3. Coś do picia

Tak jak napisałam już wyżej – na sesji można się zmęczyć. Oprócz tego zmęczenia należy po prostu się nawadniać. Sesja może trwać kilka godzin. Warto zadbać o to abyście czuli się dobrze.

4. Bukiet lub welon

To zawsze dobre urozmaicenie kadru, no i ręce są czymś zajęte (w przypadku bukietu). Jeżeli chcesz zabrać welon pamiętaj o spinkach, które utrzymają go we włosach. Nie chcemy aby wiatr zabrał go hen hen.

5. Spray na owady

Nim najlepiej spryskać się przed wyjściem z domu. Latem nad wodą (i nie tylko) roi się od komarów. Niestety wszelkie insekty lubią też biel sukni ślubnej i potrafią wplątywać się w tiule ;/ Off pomoże choć trochę je odstraszyć.

6. Dodatki

Mam tu na myśli wszystkie elementy, które nie do końca wpisują się w strój ślubny, ale mogą go dobrze urozmaicić. Co to może być? Na przykład okulary przeciwsłoneczne lub jeansowe/skórzane kurtki. Jeśli chcecie wykonać sesję poślubną z motocyklem to jak najbardziej przełamcie czymś swoje ” ślubniaki”. Suknia i garnitur to tylko podstawa, zawsze można coś do tego dodać. Więcej o strojach na sesję napisałam w tym poście.

7. Okrycie wierzchnie

Sesje zwykle wykonujemy w złotych godzinach, a więc o wschodzie słońca i zachodzie. Bywa chłodno. Miejcie ze sobą coś, co w przerwach między ujęciami pozwoli Wam nie zamarznąć.

No i najważniejsze – czego już nie wpisuję jako kolejny numerek – stroje ślubne. TAK STROJE ŚLUBNE. Wiem, że dla większości z Was hasło ” sesja poślubna” jest już wystarczającym znakiem, że “AHA! Suknia ślubna i garnitur” i uznajecie ten akapit jako zbędny jednak nie dla wszystkich par okazało się to takie oczywiste. Zdarzyło mi się umawiać na sesję poślubną z parą, która już sprzedała sukienkę i garnitur. Oczywiście jeśli macie ochotę przyjść na taką sesję w przebraniu cosplay to jak najbardziej, ale świadomie! Nie spieszcie się tak z tym sprzedawaniem ślubnych kreacji.

Mam nadzieję, że ta lista pomoże komukolwiek w przygotowaniu się na sesję czy to fotograficzną czy filmową. Jeżeli jeszcze Wam mało to możecie dowiedzieć się gdzie wykonać sesję poślubną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *